Skip to main content

Služby

Plynové injekce

Plynové injekce

Metoda insuflace mediciálního oxidu uhličitého (CO2) do podkoží. Plyn se aplikuje do podkoží jemnou injekční jehlou. Plynové injekce působí proti bolesti, snížují svalové napětí, zlepšují trofiku tkání. Využívají se tedy k léčbě bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kloubů, artrózy, bolestivé svalové úpony, tzv entezopatie (jako např tenisový a golfový loket). U akutních stavů může postačovat i jedno ošetření, u stavů chronických je vhodnější série aplikací 5-10x (2-3x týdně).

Rebox

Rebox

Neinvazivní transkutánní elektroterapuetický přístroj využívaný zejména při léčbě bolesti v pohybovém aparátu. Jeho účinek je analgetický (zmírnění bolestí), myorelaxační(snížení svalového napětí) a antiedematozní (zmírnění otoku).

Ošetření se provádní dotykem malé elektrody a díky elektromechanickým změnám ve tkáních ovlivňujících lokální acidoz a zvýšení mikrocirkulace krve a lymfy dochází k daným účinkům.

Rebox lze použít u následujích stavů:

  • boelsti zad, kloubů, svalů
  • úponových bolestech (např tenisový a golfový loket)
  • patní ostruha

Tejpování

Tejpování

Technika aplikace tejpů (barevných elastických pásek) na povrch těla.

K účinkům tejpování patří zmírnění otoků, bolesti, podpora hojení, stabilizace kloubů, podpora vazů a svalů, zmírnění lymfedému, zlepšení hojení jizvy.